ОБЕЗБЕДУВАМЕ ПРОИЗВОДИ со ВИСОК КВАЛИТЕТ

КАТЕГОРИИ НА ПРОИЗВОДИ

WELKEN нуди видови на катанци, вклучувајќи различен материјал, големина, боја и управување со повеќе нивоа.

Електричното заклучување може да ги заклучи повеќето прекинувачи и електрични прекинувачи, со добра изолација и безбедност.

По заклучувањето на прекинувачот за енергија, хапот може да се користи за да се постигне истовремено заклучување од повеќе луѓе.

Управувајте со уредите за заклучување за спречување несреќи, достапни се различни спецификации, погодни за секојдневно управување со одделот.

Кога просторот на земјата е ограничен, ѕидното перење очи обезбедува компактен режим на фиксирање.

Итен туш и миење очи ги исполнува барањата на стандардите EN 15154 и ANSI Z358.1-2014.

Преносливото миење очи е погодно за места без фиксен извор на вода, заедничкиот тип и типот под притисок се опционални.

Погоден за области каде температурата е <0℃, функциите против замрзнување, отпорни на експлозии, осветлување и аларм се опционални.

Верувајте ни, одберете не

За нас

Профил на компанијата

Marst Safety Equipment (Tianjin) Co., Ltd. е професионален производител кој се фокусира на истражување и развој, производство и продажба на лична заштитна опрема.Со повеќе од 24 години искуство во истражување и развој и производство, ние сме посветени да им обезбедиме на клиентите квалитетни услуги и едношалтерски решенија за лична безбедност.

Обрнуваме внимание на градењето бренд.Производите од брендот WELKEN се извезуваат во повеќе од 70 земји и региони како Јужна Америка, Северна Америка, Европа, Азија, Африка, Блискиот Исток итн., и добија одобрение од нашите клиенти.Тие се најпосакувана марка за избор на претпријатија во нафтени и петрохемиски, механичка обработка и производство и електроника.

ВИДИ МАРСТ

ВЕСТИ ЦЕНТАР

 • Заклучување на безбедносниот катанец

  Безбедносниот катанец за заклучување е специјално дизајнирана брава што се користи како дел од процедурите за заклучување (LOTO) за да се спречи случајно или неовластено напојување на машините и опремата за време на одржување или сервисирање.Овие катанци обично се со светли бои и уникатно клучени за да се осигура дека ...

 • Тагоут за заклучување

  Заклучување на тагоут (LOTO) се однесува на безбедносната процедура дизајнирана да спречи неочекувано стартување на машини или опрема за време на одржување или сервис.Вклучува употреба на брави и ознаки за изолирање на енергетските извори на опремата, осигурувајќи дека не може да се напојува додека одржувањето не ...

 • WELKEN Кинеско новогодишно известување за празници

  Почитувани ценети клиенти, 2023 година дојде крајот.Вистинскиот момент е да се заблагодариме за континуираната поддршка и разбирање во текот на целата година.Ве молиме имајте предвид дека нашата компанија ќе биде затворена од 2-ри до 18-ти февруари поради кинеската Лунарна Нова Година.Ло...

 • Систем за управување со клучеви

  Систем за управување со клучеви – можеме да го знаеме по неговото име.Целта на тоа е да се избегне мешањето на клучот.Постојат четири типа клучеви за да се задоволат барањата на клиентите.Со клуч за разлика: Секој катанец има единствен клуч, катанецот не може да се отвора меѓусебно.Со клучеви подеднакво: Во рамките на групата, сите катанци можат да ...

 • Ви посакувам среќен Божиќ и безбедна Нова Година - WELKEN

  Како што привршува новата година, би сакале да ја искористиме оваа прилика да ги упатиме нашите најискрени благослови на сите наши клиенти, партнери и пријатели.Среќен Божиќ и Среќна Нова Година!Семејството WELKEN ја цени сета ваша поддршка и доверба во текот на изминатава година.Дополнително ќе го подобриме нашиот ...