Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

1. Дали сте  got some certificateе ?
Да, ги поминавме ISO, SGS, CE и ANSI сертификатите.

2. Што е со  квалитетот и КК ?

Сите производи се во согласност со СЕ, а дел од безбедносното туширање и миење на очите исто така го исполнуваат ANSI стандардот. 100% КК за време на производството и пред пратката.

3. Што е со испорака?

Обично се потребни 3-5 работни дена за мал налог и 7-15 работни дена за голем ред. Стандардните модели обично се на залиха.

4. Кои се  вашите  рок на плаќање е ?

Ние обично прифаќаме T / T и Western Union.

5. Може ли да користам сопствено лого?

Да, вашето прилагодено лого може да се изработи со ласерско гравирање, етикетирање, печатење како барања.

6. Може ли да добијам  примерок од 1 парче или  мала нарачка  first?

Секако. Примероци или мала нарачка е достапна за проверка на квалитетот и тестови на пазарот, но треба да платите за тоа.

7. Дали примерокот за надомест се враќа или не?

Може да се врати кога ќе се потврдат официјалните нарачки.

8. Колку време да се направи примерок?

3 ~ 10 работни дена што зависи од сложеноста на примероците.

9. Дали може да ми помогнете да дизајнирам нови предмети според моите идеи?

Да Во прилог на OEM, ние исто така имаме професионален тим за истражување и развој што ќе ви овозможи услуга ODM за развој на нови безбедносни заклучувања и обележувања.

Сакаат да работат со САД?