Пластичен катанец за изолација BD-8531AS ~ 35AS


 • ФОБ Цена:  Ве молиме контактирајте со нас
 • Мин. Количина за нарачка: 1 парче
 • Превозно пристаниште: Тијанџин, Кина
 • Начин на плаќање: T / T, Western Union
 • Набавка Способност: 1000 парчиња дневно
 • Тежина: 0.075kg
 • Големина: 100 * 40 * 24mm
 • детали за производот

  Систем за управување со клучеви

  Определување на производот

  Безбедносен катанец и многу повеќе

  Тагови производ

  Најлонско тело за заклучување и најлонска окова се комбинираат совршено, со подобар неспроводлив, анти-магнетизам, отпорен на експлозија

  Најлон окови не е спроводлива, особено погодна за хемиска индустрија, војска, рударство, електрична енергија и запалива и

  експлозивни области.

  Димензии на телото на заклучувањето: Должина 45мм, Ширина 40мм, Дебелина 19мм; Дијаметар на окови 6мм, висина на окови 38мм.

  Сите додатоци на катанецот се отпорни на експлозија, анти-магнетизам, изолација, отпорни на корозија.

  Вклучете 2 комплети етикети за предупредување за заклучено тело, може да ги напишете информациите за сопственикот.

  Детали:

  модел

  Опис

  оковавам Висина

  БД-8531АС Приспособени да се разликуваат, клучните Тврд

  38мм

  BD-8532AS Приспособени слично, клучните Тврд
  BD-8533AS Господар и слично, клучните Тврд
  BD-8534AS Господар и се разликуваат, клучните Тврд
  BD-8535AS Приспособени да се разликуваат, клучните Тврд

  76мм

  BD-8536AS Приспособени слично, клучните Тврд
  BD-8537AS Господар и слично, клучните Тврд
  BD-8538AS Господар и се разликуваат, клучните Тврд
  BD-8531AS-35AS
  BD-8531AS-35AS
  BD-8531AS-35AS

 • Претходно:
 • Следно:

 • Безбедносните катанци имаат функции за управување. Заради различни функции и дозволи, копчињата се поделени на неколку типа:

  1. Без серија со отворен клуч: секој безбедносен катанец има единствен клуч, кој не може да се отвори помеѓу бравите;

  2. Отвори серија клучеви: проверете дали сите катанци во групата можат да се отвораат меѓусебно, и секое или едно копче може да ги отвори сите катанци во групата. Може да се специфицираат повеќе групи, а групите не можат да се отвораат една кон друга;

  3. Серија на главни клучеви: секој безбедносен катанец во назначената група го контролира единствениот клуч. Безбедносниот катанец и безбедносниот катанец не можат да се отвораат меѓусебно, но има главен клуч што може да ги отвори сите безбедносни катанци во групата; повеќе групи може да се прилагодат, и мастер-клучот меѓу групите не може да се отвора меѓусебно, но може да се назначи повисок мастер-клуч за да ги отвори сите катанци во групата;

  4. Главна серија на клучеви: по повеќе групи на серии со отворени клучеви во групата, доколку е потребно да се додели надзорник од повисоко ниво за да ги отвори сите групи, може да се додаде истиот главен клуч.

  безбедносна брава Систем за управување со клучеви

  BD-8531AS-35AS (1)Пластичен катанец за изолација BD-8531AS ~ 35AS

  1. Фабричка директна продажба.

  2. Фаќање на око и безбедност.

  3. Цврст и издржлив.

  4. Достапни се повеќе спецификации.

  5. Спречете несреќи и заштитувајте го животот во најголема мера.

  6. Ефикасно подобрување на ефикасноста на производството и заштеда на трошоци.

  Серија на катанци за безбедност:

  Безбедносниот катанец е еден вид безбедносна брава. Безбедносната брава Лото обично се дели на безбедносен катанец, заклучување на електричен прекинувач, заклучување на електричен приклучок, заклучување на прекинувачот, заклучување на вентилот и заклучување на челичниот кабел, итн. Генерално, безбедносниот катанец се користи заедно со други безбедносни брави. Безбедносниот катанец може да се користи сам, додека другите безбедносни брави не можат, така што примената на безбедносен катанец е многу широка.

  Ние обично се користат катанци безбедноста ABS, има 16 бои, вклучувајќи црна, жолта, розова, сива, темно зелена, сина, портокалова, црвена, бела, кафеава, виолетова, челик сива, зелена, светло сина, светло портокалова, светло црвена боја.

  Но, кога се користи во струјното електрични кола, ние треба tocollocate на безбедноста изолација катанец. И во услови на корозија и marrine, ние треба да се избере од нерѓосувачки челик Shackle катинар безбедност.

  Ако користењето на животната средина е валкано, можеме да ви понудиме на прав-доказ катанец за безбедност за да се задржи дупка чист.

   

   

  безбедносен катанец

  Производ Модел бр. опис
  катинар безбедност БД-8511 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 25мм
  БД-8521 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 38мм
  БД-8525 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 76мм
  Нерѓосувачки челик катинар БД-85А11 Ширина: 30мм, висина: 26мм, дебелина 16мм. Висина на оковата: Висока висина 21мм, дијаметар 5мм, растојание: 15мм.
  БД-85А15 Ширина: 30мм, висина: 26мм, дебелина 16мм. Висина на окова: Висока висина 40мм, дијаметар 5мм, растојание: 15мм.
  БД-85А21 Ширина: 40мм, висина: 32мм, дебелина 20мм. Висина на оковата: Висока висина 26мм, дијаметар 7,2мм, растојание: 20мм.
  БД-85А25 Ширина: 40мм, висина: 32мм, дебелина 20мм. Висина на оковата: Висока висина 46мм, дијаметар 7,2мм, растојание: 20мм.
  БД-85А31 Ширина: 50мм, висина: 38мм, дебелина 20мм. Висина на оковата: Висока висина 30мм, дијаметар 9мм, растојание: 23мм.
  БД-85А36 Ширина: 50мм, висина: 38мм, дебелина 20мм. Висина на оковата: Јасна висина 59мм, дијаметар 9мм, растојание: 23мм.
  БД-85А41 Ширина: 60мм, висина: 42мм, дебелина 20мм. Висина на оковата: Висока висина 36мм, дијаметар 11мм, растојание: 28мм.
  БД-85А45 Ширина: 60мм, висина: 42мм, дебелина 20мм. Висина на оковата: Висока висина 59мм, дијаметар 11мм, растојание: 28мм.
  алуминиум катинар БД-85Б11 Ширина: 39мм, висина: 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 38мм.
  БД-85Б15 Ширина: 39мм, висина: 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 78мм.
  Безбедносен катанец за изолација БД-8531 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм, дијаметар на окови 6мм, висина на окови 38мм
  Алуминиумски катанец за заштита од искра БД-8541 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм, дијаметар на окови 6мм, висина на окови 38мм
  Месинг Безбедносен катанец БД-8551 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм, дијаметар на окови 6мм, висина на окови 38мм
  Безбедносен катанец од ламиниран челик БД-8561 Должина 36,2 mm, ширина 40 mm, дебелина 23,5 mm. Висина на окови: 27мм
  БД-8565 Должина 36,2 mm, ширина 40 mm, дебелина 23,5 mm. Висина на окови: 46мм
  Безбедносен катанец за тело долг заклучен БД-8571 Должина 80мм, ширина 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 38мм.
  БД-8575 Должина 80мм, ширина 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 76мм
  БД-8571н Должина 80мм, ширина 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 38мм. Најлонски сноп за заклучување, со изолациски својства.
  БД-8575н Должина 80мм, ширина 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 76мм. Најлонски сноп за заклучување, со изолациски својства.
  Безбедносен катанец од не'рѓосувачки челик ABS БД-8581 Должина 43мм, ширина 35мм, дебелина 15мм, дијаметар на окови 4,95мм. Висина на окови: 38мм
  ABS Безбедносен катанец без прав БД-8591 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм, дијаметар на окови 6 мм. Висина на окови: 38мм.
  БД-8595 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм, дијаметар на окови 6 мм. Висина на окови: 76мм.
  БД-8591н Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм, дијаметар на окови 6 мм. Висина на окови: 38мм. Најлонски сноп за заклучување, со изолациски својства.
  БД-8595н Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм, дијаметар на окови 6 мм. Висина на окови: 76мм. Најлонски сноп за заклучување, со изолациски својства.
  ПВЦ ознаки и безбедносни знаци БД-8611 Ознаки од ПВЦ, должина: 145мм, ширина: 75мм, дебелина: 0,8мм, дијаметар на клучалка: 8мм, ПВЦ материјал
  БД-8621 Лепливи знаци за предупредување, барања за печатење: димензиите и содржината можат да се прилагодат според барањата, леплив материјал.