Алуминиум статив BD-610


 • ФОБ Цена:  Ве молиме контактирајте со нас
 • Мин. Количина за нарачка: 1 парче
 • Превозно пристаниште: Тијанџин, Кина
 • Начин на плаќање: T / T, Western Union
 • Набавка Способност: 100 парчиња на ден
 • Тежина: 32kg
 • Големина: 400 * 290 * 1820mm
 • детали за производот

  Тагови производ

  Технички податоци:

  статив мулти-функција е направен од висока јачина од легура на мала тежина, која е лесна за употреба и издржливи за заштеда на живот и тесни операција простор. Статив нозе може да се прошири во согласност со барањата, со фиксна врска прстен кој може да се инсталира паѓа само-заклучувачки уред и има синџир заштита анулус. Крик е позитивен и негативен себе заклучување структура со 30 милиони нерѓосувачки челичен кабел.

  Отценети оптоварување: ≤3KN

  Максимално оптоварување: 300KGS

  Должина: минимум затворање должина 1.69m

  Должина на кабел: 30m

  Се справи со сила: 0.2KN

  Работа Висина: Максимална работна височина 1,95 милиони, минималната работна висина 1,15 м

  Стандард: 2001/95 / ЕЗ

  Алуминиум статив BD-610Алуминиум статив BD-610

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Products categories