Алуминиум катинар BD-85B11 85B15


 • ФОБ Цена:  Ве молиме контактирајте со нас
 • Мин. Количина за нарачка: 1 парче
 • Превозно пристаниште: Тијанџин, Кина
 • Начин на плаќање: T / T, Western Union
 • детали за производот

  Користење на видео

  Систем за управување со клучеви

  Определување на производот

  Безбедносен катанец и многу повеќе

  Тагови производ

  Aluminium Padlock BD-85B11 85B15 can be locked to prevent the operation of isolated power source or equipment casually until the isolation finished and the Lockout/ Tagout removed. Meanwhile by using Lockout Tags to warn people the isolated power sources or equipment cannot be operated casually.

  Детали:

  • 1. Suitable for chemical, automobile and other industries. Light and durable aluminum padlock designed for LOTO, which is resistant to chemical corrosion, extreme temperature, and anti-ultraviolet and impact resistance.
  •  2. Aluminum padlock structure, chrome-plated steel shackle, light weight, strong and durable, can withstand strong external forces.
  • 3.  Copper cylinder, stronger corrosion resistance, 6 pins cylinder, can further reduce the key's repetition, the anti-mutual opening performance is better.
  • 4. Can provide 8 metallic colors (red, yellow, green, blue, black, purple, white and orange).
  • 5. Lock body arc surface design, the size is 40mm (high) X 39mm (wide) X 19mm (thick). Chrome-plated shackle, the height: 38mm and 78mm are optional; the diameter of the shackle is 6.35mm.
  • 6. Use a different cylinder to provide 2 keys for each padlock. It can be customized keyed alike or master keys according to customer needs.
  • 7. Lock body surface oxidation corrosion-resistant, which can be adhesive label or laser engraving.
  • 8. Use with professional tagout.

   

  модел

  Опис

  оковавам Висина

  БД-85Б11

  Приспособени да се разликуваат, клучните Тврд

  38мм

  BD-85B12

  Приспособени слично, клучните Тврд

  BD-85B13

  Господар и слично, клучните Тврд

  BD-85B14

  Господар и се разликуваат, клучните Тврд

  БД-85Б15

  Приспособени да се разликуваат, клучните Тврд

  78mm

  BD-85B16

  Приспособени слично, клучните Тврд

  BD-85B17

  Господар и слично, клучните Тврд

  BD-85B18

  Господар и се разликуваат, клучните Тврд

   

  Алуминиум катинар BD-85B11 85B15

 • Претходно:
 • Следно:

 • A variety of colors, colors, specifications, to meet the needs of different environments, effectively lock the equipments and escort the safety production of enterprises.

   

  Безбедносните катанци имаат функции за управување. Заради различни функции и дозволи, копчињата се поделени на неколку типа:

  1. Без серија со отворен клуч: секој безбедносен катанец има единствен клуч, кој не може да се отвори помеѓу бравите;

  2. Отвори серија клучеви: проверете дали сите катанци во групата можат да се отвораат меѓусебно, и секое или едно копче може да ги отвори сите катанци во групата. Може да се специфицираат повеќе групи, а групите не можат да се отвораат една кон друга;

  3. Серија на главни клучеви: секој безбедносен катанец во назначената група го контролира единствениот клуч. Безбедносниот катанец и безбедносниот катанец не можат да се отвораат меѓусебно, но има главен клуч што може да ги отвори сите безбедносни катанци во групата; повеќе групи може да се прилагодат, и мастер-клучот меѓу групите не може да се отвора меѓусебно, но може да се назначи повисок мастер-клуч за да ги отвори сите катанци во групата;

  4. Главна серија на клучеви: по повеќе групи на серии со отворени клучеви во групата, доколку е потребно да се додели надзорник од повисоко ниво за да ги отвори сите групи, може да се додаде истиот главен клуч.

  безбедносна брава Систем за управување со клучеви

  Алуминиум катинар BD-85B11 85B15

   

  Aluminium Padlock BD-85B11 85B15:

   

  1. Factory direct sales.

   

  2. Фаќање на око и безбедност.

   

  3. Цврст и издржлив.

   

  4. Достапни се повеќе спецификации.

   

  5. Спречете несреќи и заштитувајте го животот во најголема мера.

   

  6. Ефикасно подобрување на ефикасноста на производството и заштеда на трошоци.

  Серија на катанци за безбедност:

  Безбедносниот катанец е еден вид безбедносна брава. Безбедносната брава Лото обично се дели на безбедносен катанец, заклучување на електричен прекинувач, заклучување на електричен приклучок, заклучување на прекинувачот, заклучување на вентилот и заклучување на челичниот кабел, итн. Генерално, безбедносниот катанец се користи заедно со други безбедносни брави. Безбедносниот катанец може да се користи сам, додека другите безбедносни брави не можат, така што примената на безбедносен катанец е многу широка.

  Ние обично се користат катанци безбедноста ABS, има 16 бои, вклучувајќи црна, жолта, розова, сива, темно зелена, сина, портокалова, црвена, бела, кафеава, виолетова, челик сива, зелена, светло сина, светло портокалова, светло црвена боја.

  Но, кога се користи во струјното електрични кола, ние треба tocollocate на безбедноста изолација катанец. И во услови на корозија и marrine, ние треба да се избере од нерѓосувачки челик Shackle катинар безбедност.

  Ако користењето на животната средина е валкано, можеме да ви понудиме на прав-доказ катанец за безбедност за да се задржи дупка чист.

   

   

  безбедносен катанец

  Производ Модел бр. опис
  катинар безбедност БД-8511 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 25мм
  БД-8521 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 38мм
  БД-8525 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 76мм
  Нерѓосувачки челик катинар БД-85А11 Ширина: 30мм, висина: 26мм, дебелина 16мм. Висина на оковата: Висока висина 21мм, дијаметар 5мм, растојание: 15мм.
  БД-85А15 Ширина: 30мм, висина: 26мм, дебелина 16мм. Висина на окова: Висока висина 40мм, дијаметар 5мм, растојание: 15мм.
  БД-85А21 Ширина: 40мм, висина: 32мм, дебелина 20мм. Висина на оковата: Висока висина 26мм, дијаметар 7,2мм, растојание: 20мм.
  БД-85А25 Ширина: 40мм, висина: 32мм, дебелина 20мм. Висина на оковата: Висока висина 46мм, дијаметар 7,2мм, растојание: 20мм.
  БД-85А31 Ширина: 50мм, висина: 38мм, дебелина 20мм. Висина на оковата: Висока висина 30мм, дијаметар 9мм, растојание: 23мм.
  БД-85А36 Ширина: 50мм, висина: 38мм, дебелина 20мм. Висина на оковата: Јасна висина 59мм, дијаметар 9мм, растојание: 23мм.
  БД-85А41 Ширина: 60мм, висина: 42мм, дебелина 20мм. Висина на оковата: Висока висина 36мм, дијаметар 11мм, растојание: 28мм.
  БД-85А45 Ширина: 60мм, висина: 42мм, дебелина 20мм. Висина на оковата: Висока висина 59мм, дијаметар 11мм, растојание: 28мм.
  алуминиум катинар БД-85Б11 Ширина: 39мм, висина: 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 38мм.
  БД-85Б15 Ширина: 39мм, висина: 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 78мм.
  Безбедносен катанец за изолација БД-8531 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм, дијаметар на окови 6мм, висина на окови 38мм
  Алуминиумски катанец за заштита од искра БД-8541 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм, дијаметар на окови 6мм, висина на окови 38мм
  Месинг Безбедносен катанец БД-8551 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм, дијаметар на окови 6мм, висина на окови 38мм
  Безбедносен катанец од ламиниран челик БД-8561 Должина 36,2 mm, ширина 40 mm, дебелина 23,5 mm. Висина на окови: 27мм
  БД-8565 Должина 36,2 mm, ширина 40 mm, дебелина 23,5 mm. Висина на окови: 46мм
  Безбедносен катанец за тело долг заклучен БД-8571 Должина 80мм, ширина 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 38мм.
  БД-8575 Должина 80мм, ширина 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 76мм
  БД-8571н Должина 80мм, ширина 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 38мм. Најлонски сноп за заклучување, со изолациски својства.
  БД-8575н Должина 80мм, ширина 40мм, дебелина 19мм. Висина на окови: 76мм. Најлонски сноп за заклучување, со изолациски својства.
  Безбедносен катанец од не'рѓосувачки челик ABS БД-8581 Должина 43мм, ширина 35мм, дебелина 15мм, дијаметар на окови 4,95мм. Висина на окови: 38мм
  ABS Безбедносен катанец без прав БД-8591 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм, дијаметар на окови 6 мм. Висина на окови: 38мм.
  БД-8595 Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм, дијаметар на окови 6 мм. Висина на окови: 76мм.
  БД-8591н Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм, дијаметар на окови 6 мм. Висина на окови: 38мм. Најлонски сноп за заклучување, со изолациски својства.
  БД-8595н Должина 45мм, ширина 40мм, дебелина 19мм, дијаметар на окови 6 мм. Висина на окови: 76мм. Најлонски сноп за заклучување, со изолациски својства.
  ПВЦ ознаки и безбедносни знаци БД-8611 Ознаки од ПВЦ, должина: 145мм, ширина: 75мм, дебелина: 0,8мм, дијаметар на клучалка: 8мм, ПВЦ материјал
  БД-8621 Лепливи знаци за предупредување, барања за печатење: димензиите и содржината можат да се прилагодат според барањата, леплив материјал.
 • Поврзани производи