Комбинирана станица за управување со заклучување BD-8757A / B / C / D


 • ФОБ Цена:  Ве молиме контактирајте со нас
 • Мин. Количина за нарачка: 1 парче
 • Превозно пристаниште: Тијанџин, Кина
 • Начин на плаќање: T / T, Western Union
 • детали за производот

  Определување на производот

  Станица за управување со безбедносна брава

  Тагови производ

  • Изработен е од ABS инженерска пластика и компјутерски материјал, кој е цврст и издржлив.
  • Дизајн со маска.
  • Може да се користи за обесување на безбедносен катанец или оса.
  • Може да се користи за поставување на пенкала за обележување и други.
  • Може да се заклучи.

  Детали:

  Модел на производ Опис на производот
  БД-8757А Опремено со 10 куки за катанец и 3 кутии со материјали, може да собере до 20 катанци, некои ознаки и мали брави
  БД-8757Б Опремено со 16 куки за катанец и 2 кутии со материјали, може да собере до 32 катанци, некои ознаки и мали брави
  BD-8757C Опремен со 14 куки за катанец и 1 кутија за материјал, може да собере до 28 катанци, некои ознаки и мали брави
  БД-8757Д Опремен со 20 брави за куки, до 40 катанци
  BD-8575A ~ D

 • Претходно:
 • Следно:

 • БД-8575А-1_01

  Комбинирана станица за управување со заклучување

  1. Подобро управување со безбедноста на целата опрема.

  2. Едноставен и убав, лесен за употреба.

  3. Цврст и издржлив.

  4. Достапни се повеќе спецификации.

  5. Спречете несреќи и заштитувајте го животот во најголема мера.

  6. Ефикасно подобрување на ефикасноста на производството и заштеда на трошоци.

  Станицата за заклучување на безбедноста Welken е дизајнирана да го реши проблемот со складирање на безбедносна брава.

  Разновидни материјали: најлонска ткаенина од Оксфорд, челична плоча, пластика за инженерство АБС.

  Различни стилови: станица болест,болест Kit,Безбедност катинар Rack.

  Лесен за носење, лесен за употреба, роман стил и издржлив

  Обезбедете ја безбедноста на кутијата за заклучување, отпорна на абење и издржлива, без грижи

  Предупредувачки знаци на англиски јазик

  Подобро управување со безбедноста на целата опрема

  станица за заклучување на безбедноста

  Производ Модел бр. опис
  4 Станица за катанец БД-8713 ABS материјал. 301мм * 221мм.
  4 катинар станица со капак БД-8714 ABS материјал. 307мм * 228мм * 65мм.
  10 катинар станица БД-8723 ABS материјал. 300мм * 480мм.
  10 катинар станица со капак БД-8724 ABS материјал. 308мм * 487мм * 65мм.
  20 катинар станица БД-8733 ABS материјал. 550мм * 480мм
  20 катинар станица со капак БД-8734 ABS материјал. 558мм * 490мм * 65мм
  36 станица за катанец БД-8742 ABS материјал. 550мм * 480мм
  Катанец станица комбинација БД-8752 ABS материјал. 500мм * 467мм * 104мм
  Безбедност катинар Rack БД-8761 Должина 140мм, ширина 40мм, висина 80мм, може да висат катанци од 5 парчиња. Материјал од јаглероден челик.
  БД-8762 Должина 270мм, ширина 40мм, висина 80мм, може да висат катанци од 10 парчиња. Материјал од јаглероден челик.
  БД-8763 Должина 400мм, ширина 40мм, висина 80мм, може да висат катанци од 15 парчиња. Материјал од јаглероден челик.
  БД-8764 Должина 530мм, ширина 40мм, висина 80мм, може да висат катанци од 20 парчиња. Материјал од јаглероден челик.
  Преносен безбедносен катанец БД-8765 Димензија на границата: 131 mm X 187 mm. Дијаметар на дупките за заклучување: 9mm.
  болест Kit БД-8771 ABS материјал. 210мм * 60мм * 145мм
  БД-8772 Оксфордски материјал за крпа. 300мм * 220мм * 240мм.
  Комбинација болест кутија БД-8773А Должина 360 mm, Ширина 180 mm, Висина 180 mm, нето тежина е 1,0 KG.
  БД-8773Б Должина 360 mm, Ширина 180 mm, Висина 180 mm, нето тежина е 1,25 KG.
  БД-8774А Должина 470 mm, Ширина 240 mm, Висина 200 mm, нето тежина е 1,6 KG.
  БД-8774Б Должина 470 mm, Ширина 240 mm, Висина 200 mm, нето тежина е 2,0 KG.
  Комбинирана кутија за заклучување на лентата за цртање БД-8775 Внатрешни димензии на првиот слој: Должина 440мм, Ширина 220мм, Висина 200мм.
  Внатрешни димензии на вториот слој: Должина 390мм, Ширина 210мм, Висина 60мм.
  Внатрешни димензии на третиот слој: Должина 410мм, Ширина 200мм, Висина 280мм.
  болест Kit БД-8811 Само една дупка за заклучување, погодна за единечно управување.
  БД-8812 13 заклучување дупки лесно за повеќе лица ко-менаџмент. Само последниот работник отстранува неговиот / нејзиниот катанец, може да се добие на клучеви во кутија.
  БД-8813 13 дупки за заклучување, едната страна е транспарентно и визуелно управување, што е погодно за многу луѓе да управуваат заедно.
  Станица метал болест БД-8737 Должина 360мм, ширина 450мм, висина 155мм.
  БД-8738 Должина 560мм, ширина 460мм, висина 70мм.
  БД-8739 Должина 580мм, ширина 430мм, висина 90мм.
  Станица за управување со метални клучеви БД-800 (48) Кутија со клучеви од 48 куки. Надворешни димензии: 380мм * 300мм * 50мм
  БД-800 (100) Челичен кабел, користете професионален безбедносен катанец и ознака заедно. Надворешни димензии: 490мм × 490мм. Должината на челичниот кабел е 2000мм, дијаметарот е 5мм.
 • Поврзани производи